COMMITTEE

Steering Committee:

  1. Henry Adorna (University of the Philippines Diliman, Quezon City, Philippines)
  2. Marian Gheorghe (University of Bradford, Bradford, UK)
  3. Taishin Y. Nishida (Toyama Prefectural University, Toyama, Japan
  4. Linqiang Pan (Huazhong University of Science and Technology, Wuhan, China) – Chair
  5. Mario J. Pérez-Jiménez (University of Sevilla, Sevilla, Spain)
  6. Gheorghe Păun (Romanian Academy, Bucharest, Romania; University of Sevilla, Sevilla, Spain)
  7. Kumbakonam Govindarajan Subramanian (Liverpool Hope University, Liverpool, UK)
  8. Gexiang Zhang (Southwest Jiaotong University, Chengdu, China) – Co-Chair

Program Committee:

  1. Henry Adorna (University of the Philippines Diliman, Quezon City, Philippines)
  2. Matteo Cavaliere (University of Edinburgh, Edinburgh, UK)
  3. Ravie Chandren Muniyandi (Universiti Kebangsaan Malaysia, Malaysia)
  4. Erzsébet Csuhaj-Varjú(Eötvös Loránd University, Budapest, Hungary)
  5. Xiaoju Dong (Shanghai Jiao Tong University, Shanghai, China)
  6. Marian Gheorghe (University of Bradford, Bradford, UK)
  7. Ping Guo (Chongqing University, Chongqing, China)
  8. Florentin Ipate (University of Bucharest, Bucharest, Romania)
  9. Tseren-Onolt Ishdorj (Mongolian University of Science and Technology, Ulaanbaatar, Mongolia)
  10. Alberto Leporati (Universitàdegli Studi di Milano-Bicocca, Milano, Italy)
  11. Xiyu Liu (Shandong Normal University, Jinan, China)
  12. Radu Nicolescu (The University of Auckland, Auckland, New Zealand)
  13. Taishin Y. Nishida (Toyama Prefectural University, Toyama, Japan)
  14. Linqiang Pan (Huazhong University of Science and Technology, Wuhan, China) –Chair
  15. Gheorghe Păun (Romanian Academy, Bucharest, Romania; University of Sevilla, Sevilla, Spain)
  16. Hong Peng (Xihua University, Chengdu, China)
  17. Mario J. Pérez-Jiménez (University of Sevilla, Sevilla, Spain)
  18. Agustin Riscos-Nuñez (University of Sevilla, Sevilla, Spain)
  19. Tao Song (China University of Petroleum (Eastern China), Qingdao, China)
  20. Kumbakonam Govindarajan Subramanian (Liverpool Hope University, Liverpool, UK)
  21. Jun Wang (Xihua University, Chengdu, China)
  22. Yanfeng Wang (Zhengzhou University of Light Industry, Zhengzhou, China)
  23. Hsu-Chun Yen (National Taiwan University, Taipei, China)
  24. Claudio Zandron (Universitàdegli Studi di Milano-Bicocca, Milano, Italy)
  25. Xiangxiang Zeng (Xiamen University, Xiamen, China)
  26. Cheng Zhang (Peking University, Beijing, China)
  27. Gexiang Zhang (Southwest Jiaotong University, Chengdu, China) –Co-Chair
  28. Xingyi Zhang (Anhui University, Hefei, China)
  29. Xuncai Zhang (Zhengzhou University of Light Industry, Zhengzhou, China)

Organising Committee (Universiti Kebangsaan Malaysia, Malaysia)

  1. Abdullah Mohd. Zin  –General Chair
  2. Azuraliza Abu Bakar –General Co-Chair
  3. Muriati Mokhtar –General Co-Chair
  4. Ravie Chandren Muniyandi–Conference Chair
  5. Zarina Shukur
  6. Zulaiha Othman
  7. Elankovan Sundarajan
  8. Rossilawati Sulaiman
  9. Bahari Idrus
  10. Zulkefli Mansor
  11. Nurhizam Safie Mohd Satar
  12. Syahanim Mohd Salleh
  13. Zaihosnita Hood

Supporting Committee

  1. Mohd Syazwan Baharuddin
  2. Azyyati Zainal Abidin
  3. Mohd Nor Hafizi Abdullah
  4. Muhammad Nur Shmsuddin
  5. Naimeh Elkhani
  6. Md. Akizur Rahman